Ošetření dřevěných fasád a teras OWATROL – AQUADECKS

Terasy a fasády pod působením UV záření mění svůj vzhled (šedne - získá patinu).

rez-plus-cd91-malyPod působením UV záření mění zahradní nábytek svůj vzhled (šedne - získá patinu). Pro minimalizaci poškození UV zářením a povětrnostními vlivy je nutné všechny plochy nábytku PROWOOD povrchově ošetřit ochranným nátěrem, zvláštní pozornost je třeba věnovat koncovým řezným rez-plus-cd91plochám (čelům). Otevřené řezné plochy (čela), před provedením finální povrchové úpravy, ošetřete speciálním prostředkem z naší nabídky, určeným pro konzervaci řezných ploch (OWATROL PCD 91).

Ošetření dřevěných fasád a teras pomocí nátěrových hmot OWATROL – AQUADECKSPro finální ošetření nábytku PROWOOD doporučujeme použití nátěrových hmot dodávaných naší firmou (OWATROL-AQUADECKS®)

V případě, že budete vybírat nátěrovou hmotu samostatně, doporučujeme vodou ředitelné pigmentované oleje s UV ochranou na bázi alkydových či akrylových pryskyřic. Použití samotných olejů na přírodní či syntetické bázi není doporučeno.

V případě, že nábytek PROWOOD není povrchově ošetřen (je nedostatečně nebo nevhodně ošetřen) nátěrovou hmotou, nesníží to nikterak zásadně jeho životnost, avšak není možné garantovat veškeré deklarované vlastnosti materiálu, vznikání větších než vlásečnicových trhlin a také jeho nestejnoměrné barevné změny.

OWATROL - AQUADECKS je penetrační a přilnavý finální nátěr pro fasádní profily, terasové profily, hladká prkna a hranoly a na interiérové podlahy a obklady.

Tento nátěr se vsakuje, proniká do dřeva a stabilizuje jej za účelem snížení vzniku prasklin, deformací a jiných poškození způsobených vlhkostí a slunečními paprsky. Nátěr poskytuje pružnou a matnou barvu.

 

Dřevěné fasády a terasy údržba karamelového vzhledu ThermoWood®údržba karamelového vzhledu materiálu ThermoWood

Nátěrové hmoty pro fasády a terasy snižují riziko prasklin a deformacísnížení rizika vzniku prasklin a deformací

Nátěrové hmoty owatrol zvýší trvanlivost materiálu ThermoWood®zvýšení trvanlivosti materiálu

Nátěrové hmoty owatrol účinně chrání materiál ThermoWood® před UV zářenímúčinná ochrana proti UV záření

Nátěry owatrol se jednoduše aplikují na materiál ThermoWood®jednoduchá aplikace ochranného nátěru

 

 

OWATROL - AQUADECKS poskytuje matný vzhled materiálu a zvýrazňuje krásu dřeva ThermoWood®. Pohlcuje UV záření a zajišťuje dlouhotrvající finální nátěr. Jednoduše se nanáší.

Systém nátěru OWATROL „mokré na mokré“ spočívá v nanesení první silné vrstvy nátěru, kterou necháte vsakovat, dokud nezmizí z povrchu dřeva mokrý vzhled. Toto obvykle trvá 15 - 20 min.

Ihned poté nanesete druhou vrstvu nátěru. Tímto způsobem si dřevo „samo“ řekne, kolik nátěru potřebuje, protože se proces sycení dřeva nepřeruší a dřevo se tím dokonale nasytí. Ušetříte tak čas nutný k zaschnutí první vrstvy a také další pracný úkon – broušení povrchu a následné čištění od prachu.

 

Nátěr OWATROL – AQUADECKS dodáváme ve třech odstínech:

OWATROL – AQUADECKS TEAK
vzorek ThermoWood
před / po nátěru
       OWATROL – AQUADECKS HONEY
vzorek ThermoWood
před / po nátěru
       OWATROL – AQUADECKS GREY
vzorek ThermoWood
před / po nátěru
     
Nátěr OWATROL-AQUADECKS odstín TEAK - před/po nátěru   Nátěr OWATROL-AQUADECKS odstín HONEY - před/po nátěru   Nátěr OWATROL-AQUADECKS odstín GRAPHITE GREY - před/po nátěru

 


Dřevěné fasády a terasy údržba karamelového vzhledu ThermoWood®Více informací o nátěrech OWATROL – AQUADECKS