Nejčaštější dotazy k fasádám a terasám z materiálu ThermoWood®

1. Ptáte se, proč použít právě ThermoWood® pro dřevěné terasy a fasády?

Přírodní dřevo je ta nejpřirozenější surovina vhodná pro tvorbu každé domácí dřevěné terasy nebo dřevěné fasády. Dřevo je příjemné na pohled i na dotek, a proto jsou terasy a fasády z masivu ThermoWood® tou nevhodnější volbou pro Váš útulný domov. Mezi další výhody patří absolutní zdravotní nezávadnost, můžete tedy vyloučit různé alergické reakce, bolesti hlavy či podráždění dýchacích cest. Nevýhodou terasových a fasádních profilů z masivu ThermoWood®  může být vyšší cena díky užití přírodního materiálu.

2. Doprava materiálu je skutečně zdarma?

Ano, při nákupu v celkové hodnotě vyšší než 1500,- Kč je doprava skutečně zdarma, a to do kteréhokoliv místa v ČR. Do ceny 1500,- Kč účtujeme dopravné jen za 120,- Kč.

3. Co je to PEFC označení?

Zkratka PEFC označuje certifikát, který Vám zaručí, že dřevo nebylo nelegálně těženo, naopak, že je toto dřevo zajišťováno z trvale udržitelných obhospodařovaných lesů, které jsou řízeny a kontrolovány finskou vládou. Dřevo ThermoWood® pochází z obnovitelných zdrojů.

4. Jaký druh povrchové úpravy je vhodný pro materiál ThermoWood?

Pro ošetření dřevěných staveb a stavebních komponentů z masivu ThermoWood® doporučujeme použití nátěrových hmot dodávaných naší firmou. V případě, že budete vybírat nátěrovou hmotu samostatně, doporučujeme vodou ředitelné pigmentované oleje s UV ochranou na bázi alkydových či akrylových pryskyřic. Použití samotných olejů na přírodní nebo syntetické bázi není pro výrobky z ThermoWood® doporučeno.

5. Může se využít tento druh dřeva i pro koupelny?

Dřevo ThermoWood® je krásný materiál a pokud mu věnujeme řádnou péči, můžete mít radost z něho i v tak neobvyklém prostředí jako je koupelna. Jeho specifická vlastnost je, že není náchylné na vlhkost, tudíž je vhodné i do koupelen.

6. Jaký spojovací materiál se může použít?

Obkladové profily ThermoWood® jsou profily, které mohou být použity pro jakékoliv druhy obkladů.  Povrch obkladů je hladce hoblovaný. ThermoWood® materiál je možné montovat s použitím vrutů a spojovacích prvků vhodné velikosti. Otvory mají být předvrtány s osazením pro zapuštění hlavy vrutů do úrovně povrchu.
Vruty s menším počtem závitů poskytují optimální pevnost spoje. Samořezné šrouby mohou být použity bez předvrtání. Při aplikaci materiálu ve vlhkém prostředí je nutné použít spojovací materiál z nerezi. Při zatloukáni spojovacích prvků se doporučuje vyvarovat se úderu kladivem do materiálu.

7. Jak se dá tento materiál obrábět?

Materiál ThermoWood® je tepelně upraven skrze celou svou tloušťku a v důsledku tepelného procesu má velice líbivou karamelovou barvu, která je totožná v celém jeho průřezu.
ThermoWood® může být jakkoliv obráběný bez úhony na  svých specifických vlastnostech pro veškeré exteriérové a interiérové aplikace, vhodné i pro další úpravu - hoblování, lepení atd.

8. Má materiál ThermoWood® nějaké negativa?

Ano, má. Na základě výsledků praktických zkoušek (EN 252) se doporučuje nepoužívat ThermoWood® v základových podzemních aplikacích, kde je nutná konstrukční pevnost.
ThermoWood® se nedoporučuje používat v neustálém přímém styku s vlhkou půdou. Pokud je neustále ponořen do vody nebo je uložen v půdě, ztrácí své pevnostní vlastnosti v důsledku určitých chemických reakcí.
V případě, že je vyžadována konstrukční pevnost, neměl by být materiál ThermoWood® v dlouhodobém styku s vlhkou půdou a neměl by se ani používat v hlubokých podzemních aplikacích, vzhledem k možné ztrátě své pevnosti. V případě, že konstrukční pevnost vyžadována není, je toto použití možné, neboť materiál ThermoWood® má dobrou odolnost vůči rozkladu.

9. Jaké lepidlo se používá pro lepení ThermoWood® profilů v exteriérů?

Pro vzájemné lepení profilů v exteriéru a vlhkém prostředí se mohou používat pouze lepidla na bázi polyuretanu.

10. Tvoří se u ThermoWoodu klasické třísky, jako u klasického dřeva?

Povrch obkladů je hladce hoblovaný a díky tepelnému zpracování materiálu ThermoWood® i zamezena tvorba třísek. Použití je pak všestranné, zvláště doporučovaný je materiál ThermoWood® pro saunové obklady a nábytek.

11. Jaká má být velikost mezer mezi nosníky u terasy a fasády z ThermoWood?

Maximální povolené rozteče pro použití materiálu ThermoWood® mohou být tyto:
drevene-fasady-terasy-obklady-profily-thermowood45 cm - u podkladních terasových roštů pro montáž terasových profilů tloušťky 26 mm,
drevene-fasady-terasy-obklady-profily-thermowood60 cm - u podkladních roštů pro montáž fasádních obkladových profilů.